SŁOŃ A SPRAWA POLSKA - Spotkanie z Tomaszem Zalewskim

SŁOŃ A SPRAWA POLSKA22 lutego, w czwartek, o godzinie 19:00, Kościuszko Foundation i ZOOM

 

Zarząd Biblioteki polskiej w Waszyngtonie zaprasza na spotkanie z Tomaszem Zalewskim, długoletnim korespondentem PAP i "Polityki" w Waszyngtonie, którego książka "Żydowska Ameryka" została niedawno wydana w Polsce.

Książka red. Zalewskiego jest dziennikarskim portretem społeczności żydowsko-amerykańskiej, której ponad 80 procent przedstawicieli ma swoje korzenie w Polsce, dzisiejszej lub dawnej.

W konwencji reportażowo-publicystycznej książka porusza kwestie migracji Żydów do USA, żydowskiej tożsamości, życia religijnego diaspory, antysemityzmu w Ameryce, pamięci Holokaustu, relacji diaspory z Izraelem, lobby żydowskiego w USA, i obrazu Polski w oczach żydowsko-amerykańskiej społeczności.

Autor opowie o książce i powodach, dla których podjął się napisania o tak niezwykle skomplikowanym i trudnym temacie. Jest także otwarty na rozmowę o innych, wykraczających poza temat książki sprawach, jak obecna wojna Izraela z Hamasem.

Dyskusję poprowadzi Michał Rutkowski, Dyrektor Naczelny Globalnej Praktyki Zabezpieczenia Społecznego i Pracy w Banku Światowym

Spotkanie odbędzie się po polsku w systemie hybrydowym

Chętnych do osobistego uczestnictwa (i wspólnej kolacji) zapraszmy w czwartek 22 lutego o godzinie 19:00 do Kościuszko Foundation, 2025 O St. NW, Washington, DC 20036

Szczegóły połączenia internetowego (via ZOOM) poniżej

Do zobaczenia!

Join Zoom Meeting
https://us06web.zoom.us/j/87006197673?pwd=wPFeh8OwiaKDRFwmTbnnZm9oAfgnsS.1

Meeting ID: 870 0619 7673
Passcode: 248682